Pabradės padalinyje po patalpų remonto, rentgeno aparato vertinimo, gautų reikalingų leidimų, darbuotojų apmokymų, darbą pradėjo naujas skaitmeninis rentgeno aparatas „DRGEM“. Aparatas įsigytas pagal Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo 2018-2025 metų programą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto skirtų lėšų. Naujuoju aparatu ne tik gaunami itin geros kokybės vaizdai, bet ir lengva dirbti. Rentgeno vamzdį labai lengva valdyti, jis gali nusileisti iki pat žemės, kiek reikia, pakilti, taip pat pavažiuoti į šoną, reguliuojamas ir rentgeno stalo aukštis. Su lova atvežtus sunkios būklės pacientus net nereikia perkelti ant rentgeno stalo, pakanka pakišti rentgeno plokštę. Radiologui kompiuterio ekrane pažymėjus norimą tirti kūno vietą, programa pati nustato visus reikalingus parametrus, parodo, kaip guldyti, statyti pacientą. Tai labai palengvina darbą. Keturių parinkčių filtrai ypač sumažina apšvitą. Sistemos gaunamų vaizdų kokybę užtikrina naujausios kartos detektorių sistema. Aparatas turi įmontuotą dirbtinį intelektą. Dirbtinis intelektas padeda radiologui diagnozuoti susirgimus lygindamas paciento nuotrauką su tūkstančiais kitų pacientų nuotraukų ir nurodo, kiek procentų panašumo yra tarp nuotraukų su tam tikromis patologijomis bei tuo palengvina radiologo darbą. Naujuoju aparatu gaunami vaizdai labai informatyvūs, detalūs, be artefaktų, peržiūrimi per specializuotas radiologines darbo stotis su aukštos rezoliucijos monitoriais.
Kviečiame registruotis radiologo konsultacijai.