Gyvendamas pašėlusiu šių dienų ritmu, dažnas žmogus sunkiai randa laiko rūpesčiui savo brangiausiu turtu – sveikata. Jaunesnės kartos žmonės vengia stacionarinio gydymo dėl įvairiausių priežasčių. Vienus slegia ligoninės aplinka, kitiems sunku atitrūkti nuo šeimos, kiti neturi kam perkelti kasdienių buitinių rūpesčių naštos. Patekę į tokią situaciją žmonės bando patys pirkti vaistus ir ieško pažįstamų slaugytojų, kurios aptarnautų juos namuose. Tai nėra gera išeitis – paslaugos suteiktos ligoninėje, prižiūrint gydytojui, yra žymiai saugesnės ir kokybiškesnės. Nuo šių metų Švenčionių ligoninė siūlo išeitį pacientams, dėl kažkokių priežasčių manantiems, kad jie neturi laiko ar noro gulėjimui ligoninėje. Jie gali rinktis dienos stacionaro paslaugą. Dienos stacionaro paslaugos – gydymo paslaugos teikiamos pacientui gydymo įstaigoje tik dienos metu ribotą laiką, įprastai kelias valandas per dieną keleto dienų bėgyje.  Tai reiškia, kad pacientai, gavę gydytojo siuntimą gydymui, gali ateiti į ligoninę kelioms valandoms. Čia jiems sulašinami paskirti intraveniniai vaistai, atliekamos reabilitacinės ar kitos procedūros, papildomi laboratoriniai ir diagnostiniai tyrimai, po kurių pacientas pailsėjęs galės vykti į jo įprastą gyvenimo aplinką, o kitą dieną vėl tęsti paskirtą gydymą. Dienos stacionaro paslauga patogi pacientams – išsaugomas ryšys su šeima ir namiškiais, kai kuriais atvejais galima palaikyti net ir darbinius santykius. Tuo tarpu ligoninė gali efektyviau organizuoti savo darbą ir aptarnauti daugiau pacientų. Tai – ekonomiškai efektyvios ir mediciniškai saugios paslaugos.
Jau dabar ligoninė teikia nėštumo patologijos ir vidaus ligų profilių dienos stacionaro paslaugas. Čia turima omenyje, kad vidaus ligoms priskiriamos ligos, kurios gydomos be chirurginio įsikišimo. Ligoninės vadovybė siekia kitais metais sudaryti sutartis su ligonių kasomis teikti analogiškas paslaugas ir vaikams, nes juk vaikai patiria didžiausią stresą būdami atskirti nuo šeimos. Jiems ši paslauga būtų ypač aktuali.
Dienos stacionaro paslaugoms reikalingas gydytojo siuntimas. Siuntimą išrašyti gali tiek šeimos gydytojas, tiek ligoninėje dirbantis gydytojas specialistas, konsultacijos metu rekomendavęs gydymą. Pacientų gydymui yra skirtos kelios palatos ginekologijos skyriaus patalpose, kur pacientų gydymui yra įrengtos 4 lovos. Pacientai, atvykdami dienos stacionaro paslaugoms, turėtų žinoti, kad šio gydymo metu pacientams neskiriamas maitinimas. Gydymosi dienos stacionaro laikotarpiu, esant pacientui nedarbingam, išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Paslaugos kompensuojamos iš PSDF biudžeto, pacientui primokėti nereikia.
Paslauga teikiama tik nekomplikuotų susirgimų atvejais. Jei vargina sunkesni susirgimai, vis tik nereikėtų atsisakyti medikų siūlymo gydytis įprastiniame stacionare.

Joomla Template by Joomla51.com