Būtinoji (skubi) pagalba

Teikiama nemokamai be siuntimo.

Odontologo paslaugos, tarp jų ir dantų protezavimo išlaidų kompensavimas senjorams ir vaikams

Teisę į kompensuojamą dantų protezavimą turi: pensinio amžiaus, negalią turintys žmonės (nedarbingi arba iš dalies darbingi) ir vaikai iki 18 metų. Yra išimčių: gali tekti sumokėti už odontologines medžiagas, vienkartines priemones.

Gydantis dantis svarbu žinoti, kad teks sumokėti už plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones. Taigi pacientas sumoka ne už gydytojo darbą – už jį moka ligonių kasos, – o už dantims gydyti sunaudotas medžiagas ir vienkartines priemones. Išimtis taikoma vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims. Tada būtina pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą.

Gydytojų specialistų paslaugos (akušerio-ginekologo, chirurgo, ortopedo-traumatologo, dermatovenerologo, neurologo, otorinolaringologo, oftalmologo, fizinės medicinos ir reabilitacijos, radiologo, echoskopuotojo, endoskopuotojo, anesteziologo- reanimatologo, vaikų ligų, vidaus ligų, pulmonologo, kardiologo, urologo, kraujagyslių chirurgo, endokrinologo, neurochirurgo)

Turintiems šeimos gydytojo ar kitos srities specialisto siuntimą paslaugos yra teikiamos nemokamai.

Be siuntimo galima kreiptis į gydytoją dermatovenerologą (dėl odos ir venerinių ligų). Siuntimo taip pat nereikia, jei į tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiamasi pakartotinai (t. y. gydytojas nurodė atvykti pakartotinai, nes dar tęsia tyrimą ar gydymą) arba pacientas serga lėtine liga dėl kurios jam reikalinga ilgalaikė stebėsena. Be siuntimo turi priimti bet kuris gydytojas specialistas ir tuomet, kai pacientui reikalinga būtinoji pagalba.

Stacionarinės paslaugos (vidaus ligų, vaikų ligų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos, chirurgijos – traumatologijos, ginekologijos, nėštumo patologijos, dienos chirurgijos)

Turintiems gydytojo siuntimą, stacionarinės paslaugos, reikiami tyrimai, vaistai, medicinos pagalbos priemonės teikiami nemokamai.

Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos

Nemokamai teikiamos paslaugos vienam pacientui ne ilgiau nei 120 dienų per metus. Norint tęsti gydymą ilgiau – reikia susimokėti.

Dienos stacionaro paslaugos

Turintiems gydytojo siuntimą, stacionarinės paslaugos, reikiami tyrimai, vaistai, medicinos pagalbos priemonės teikiami nemokamai

Paslaugos pagal prevencines programas

Nemokamai išsitirti pagal Lietuvoje vykdomas prevencines programas dėl storosios žarnos vėžio ligų. Reikalingas siuntimas iš šeimos gydytojo.

Joomla Template by Joomla51.com